Aktualności

Aktualności

12 października – Dzień Edukacji Narodowej

     Ten szczególny dzień w kalendarzu szkolnych wydarzeń był okazją do spotkania w miłej atmosferze: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców a także emerytowanych pedagogów. Na uroczystej akademii dyrektor Barbara Anchimowicz podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za włożony trud w rozwój placówki oraz edukację i wychowanie młodego pokolenia. Najbardziej zasłużeni pedagodzy i pracownicy niepedagogiczni otrzymali Nagrody Dyrektora. O artystyczną oprawę uroczystości zadbali uczniowie z klasy 3a i 5a wraz ze swoimi nauczycielami.

   

   

     Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/sp4chelm/

12 października – Programujemy w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

     Uczniowie kl. IIa włączając się w Europejski Tydzień Kodowania wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Chełmską Bibliotekę Publiczną. Zajęcia rozpoczęły się od gier logicznych i zręcznościowych oraz bardzo ciekawego filmu o robotach. Następnie dzieci poznały program Scratch. Nauczyły się tworzyć kostiumy, dodawać i usuwać duszka oraz tło. Najwięcej emocji wywołało zadanie tworzenia nowego kostiumu przy użyciu kamery. Dziewczynkom i chłopcom bardzo podobały się warsztaty, dlatego kolejne spotkanie z programowaniem, w Chełmskiej Bibliotece Publicznej już w przyszłym miesiącu.

   

   

     Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/sp4chelm/

12 października – It’s raining cats and dogs

    Uczniowie z klasy 4c wzięli udział w projekcie międzynarodowym etwinning „I’ve got a frog in my throat” realizując wideo obrazujące użycie wybranego wyrażenia idiomatycznego. Uczniowie przygotowali krótką scenkę pt: „It’s raining cats and dogs”. Wyrażenie to nie oznacza, że pada kotami i psami ale jest angielską wersją naszego polskiego powiedzenia „Leje jak z cebra”. W filmie wystąpili: Aleksandra Daniłosio, Wiktoria Dołhań, Emilia Sawicka, Maja Wazelin, Marceli Ziemba, Dawid Glazik oraz Tomasz Sławiński. Zapraszamy do obejrzenia.
8 października – Poświęcenie różańców uczniom klas III

     „Idźmy naprzód z nadzieją” – pod takim hasłem po raz XVII obchodziliśmy 8 października Dzień Papieski. Dla uczniów klas III z naszej szkoły był to także ważny dzień. Na Mszy świętej o godz. 11.30 ksiądz Emil poświęcił i wręczył różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Uczniowie przygotowali oprawę liturgii oraz montaż słowno- muzyczny poświęcony Matce Bożej Różańcowej a także Świętemu Janowi Pawłowi II. Różaniec jest jedną z najpiękniejszych form nawiązania kontaktu z Bogiem. O taką modlitwę wiele razy prosiła Maryja podczas objawień zwłaszcza w Fatimie. Mamy nadzieję, że różaniec będzie dla dzieci zachętą do modlitwy różańcowej.

   

   

     Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/sp4chelm/

5 października – Wystawa „Profilaktyka zatruć grzybami”

     Dnia 5 X 2017 r. uczniowie klasy III B uczestniczyli w zajęciach, które zorganizowali pracownicy Sanitarnej Stacji Epidemiologicznej z cyklu „Profilaktyka zatruć grzybami”. Temat ten zamykał cykl wiadomości o lesie. Mogliśmy zobaczyć naturalne okazy grzybów jadalnych i trujących. Pod czujnym okiem prowadzących sprawdzaliśmy nasze wiadomości. Nagrodą były drobne upominki za prawidłowe rozwiązanie zagadek przyrodniczych.

   

   

     Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/sp4chelm/

3 października – Wystawa „Profilaktyka zatruć grzybami”

     Dnia 03.10.2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu brały udział klasy IV-VII i zatrudnieni w placówce nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Łącznie zagłosowało 230 osób.

   

     Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę głosów:
1. Błaszko Konstancja kl.IV a – 31 - Zastępca
2. Czachorek Teresa kl.VII b – 34 - Zastępca
3. Hnydka Anna kl.VI b – 45 - Zastępca
4. Szumiło Jakub kl.VII b – 120- Przewodniczący

     Polub nasz fanpage na facebooku i oglądaj więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/sp4chelm/


wrzesień 2017r.


  Ustaw stronę jako startową!   Dodaj stronę do ulubionych!   Wyślij do nas list! Do góry