O bibliotece

Nasza biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni. W wypożyczalni czytelnicy mają wolny dostęp do półek z książkami. Czytelnia oprócz swojej podstawowej funkcji, spełnia dodatkową rolę - odbywają się zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej, zajęcia lekcyjne, konkursy oraz „spotkania z książką”. Wyposażona jest w księgozbiór podręczny, z którego korzystają uczniowie, odrabiają lekcje. Jest też wykorzystywana do prowadzenia zajęć bibliotecznych, zespołów wyrównawczych oraz do pracy z uczniem zdolnym, w ramach różnych projektów edukacyjnych realizowanych przez placówkę. Do biblioteki został zakupiony program biblioteczny MOL i w 2008 roku rozpoczął się proces komputeryzacji biblioteki a w 2009 rozpoczęto komputerowe wypożyczanie zbiorów.
We wszystkich pomieszczeniach biblioteki na co dzień tętni życie. Na przerwach, przed lekcjami i po zajęciach uczniowie korzystają z bogatego księgozbioru wypożyczalni. Aktualnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 17000 woluminów.
Znaczną część księgozbioru stanowią lektury szkolne. Oprócz lektur są bogate zbiory beletrystyki, nie brakuje literatury popularnonaukowej dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. Staramy się również, w miarę możliwości finansowych, zaspokajać zapotrzebowania pedagogów na literaturę fachową i niezbędne opracowania metodyczne.

Godziny pracy biblioteki:

PONIEDZIAŁEK – 7.45 - 14.00
WTOREK – 7.45 - 14.20
ŚRODA – 8.00 - 14.00
CZWARTEK – 8.00 - 14.00
PIĄTEK – 7.45 - 13.35

Aktualności biblioteczne - powrót do aktualności bibliotecznych