Aktualności Świetlicy

25 września – W świetlicy zawitała kolorowa jesień

Do naszej świetlicy zawitała złota jesień, która była inspiracją do wykonania pięknych, jesiennych talerzy. Dzieci z różnych grup sukcesywnie wiązały kokardki z liści kukurydzy, odrysowywały, wycinały liście i przyklejały je na kole. Dekoracje z wykorzystaniem darów jesieni zdobią salę oraz wejście do świetlicy.
Zajęcia dla dzieci przygotowała i prowadziła Anna Jabłońska.

19 września – Spotkanie z pielęgniarką

W świetlicy gościliśmy zaproszoną z pobliskiej przychodni pielęgniarkę, mamę naszych kolegów. Pani Ewa Lubaś pokazała i omówiła potrzebne akcesoria pierwszej pomocy, które powinniśmy mieć przy sobie podczas dłuższych wyjazdów. Następnie zademonstrowała, jak należy bandażować skaleczone kolano, rękę, głowę czy wybity palec. Z wielką radością dzieci same ćwiczyły praktycznie te umiejętności i uczyły się udzielać pomocy kolegom. W zajęciach brała także udział klasa II A.
Spotkanie zorganizowały wychowawcy świetlicy: Anna Jabłońska, Marta Łuszczyńska.

15 września – Jesteśmy kreatywni

Dzieci ze świetlicy wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jak na takie święto przystało, dzieci i wychowawcy przystrojeni w kropki na ubraniu w tym dniu rozwijali swoje zdolności plastyczne z kropką w roli głównej. Powstały ciekawe prace, które wymagały dużo cierpliwości i skupienia. W nagrodę każde dziecko zostało poczęstowane od kolegów z SU cukierkiem.

12 września – W świetlicy jest ciekawie

Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają czas na zabawę, naukę, rozmowy, śpiewanie i mogą korzystać z dostępnych gier i pomocy. Wspólna zabawa dzieci z różnych klas integruje je i uczy współpracy.

4 – 8 września – Witaj szkoło na wesoło!

Rok szkolny 2017- 2018 otwarty, zajęcia świetlicowe ruszyły pełną parą. W pierwszym tygodniu pracy poznawaliśmy kolegów i dużo bawiliśmy się. Wspólnie ustaliliśmy zasady zachowania się w świetlicy i każde dziecko wykonało znaczek ilustrujący wybraną zasadę. Pierwszoklasiści byli bardzo dzielni i od razu włączyli się do wspólnych działań.

Aktualności - powrót do bieżących aktualności szkolnych